• کدخبر 50225
  • 1400/11/24-08:56
  

وظایف دفتریاران با اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران افزایش خواهد یافت

وظایف دفتریاران با اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران افزایش خواهد یافت

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: در آینده ای نزدیک در شورای عالی سردفتران نمایندگانی از دفتریاران حضور خواهند داشت.

حسن بابایی در نشست با اعضای دفتریاران کانون‌ها و جوامع کشوری، سردفتران و دفتریاران را عضو یک خانواده نامید و بیان کرد: با اصلاح قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران در سال آینده در جهت استفاده از ظرفیت‌های دفتریاران وظایف آن‌ها بیشتر می‌شود.

بابایی با اشاره به واسپاری حداکثری فرآیند‌های ثبتی به دفاتر اسناد رسمی گفت: اولویت اصلی سازمان ثبت کاداستر است که با برون سپاری‌های اخیر و آتی و تعریف تعرفه‌های جدید، در سال ۱۴۰۱ شاهد اتفاقات خوشایندی در حوزه اسناد رسمی خواهیم بود و بسیاری از مشکلات دفاتر اسناد رسمی مرتفع می‌شود.

وی بر تشکیل نشست‌های مستمر در این حوزه تاکید و تصریح کرد: با توجه به اینکه سازمان در برون سپاری وظایف به دفاتر اسناد رسمی هیچ گونه محدودیتی ندارد از طرح هرگونه ایده خلاق در این امر استقبال می‌کنیم.

در طول جلسه دفتریاران پیشنهادات و خواسته‌های خود را مطرح نموده که مقرر شد پس از آسیب شناسی و ارائه راهکار مناسب با بهره گیری از ظرفیت آیین نامه‌ها و بخش نامه‌ها گام موثری برای رسیدگی به نیاز‌های دفتریاران برداشته شود.


منبع : خبرگزاری میزان