• کدخبر 50121
  • 1399/08/24-08:36
  

رشد ۲۳۴ درصدی عملکرد واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی در هفت ماهه نخست امسال

رشد ۲۳۴ درصدی عملکرد واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی در هفت ماهه نخست امسال

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تقدیر از عملکرد قابل قبول واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی در ادارات ثبت اسناد و املاک از رشد ۲۳۴ درصدی عملکرد واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی در هفت ماهه نخست امسال خبر داد.

ذبیح اله خداییان در همایش سراسری اجرا که با حضور معاونین و مدیران ستادی و استانی این سازمان به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، رفع حوائج مردم را نعمتی از سوی خداوند برای کارگزاران دانست و به بیان فضائل خدمت به خلق در کلام انبیا (ع) پرداخت.

وی با تقدیر از عملکرد قابل قبول واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی در ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر سراسر کشور، به بخشی از عملکرد سازمان ثبت اسناد و املاک در مقوله اجرا اشاره کرد و از رشد ۲۳۴ درصدی عملکرد واحد‌های اجرای مفاد اسناد رسمی در هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

این مسئول عالی قضایی ادامه داد: عملکرد مختومه نیز نسبت به وارده ۱۴۴ درصد است و برای اولین بار شاهد رشد مثبت مختومه نسبت به وارده هستیم.

خداییان همچنین از وصول ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی معوقات بانکی با رشدی ۳۹ درصدی در هفت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خطاب به معاونین اسناد، املاک و اجرای ادارات ثبت متذکر شد که پرونده‌ها را به طور مرتب رصد کنند و در صورت نیاز به آموزش، از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک پیگیری نمایند.

بازبینی در پرونده‌ها و احصای پرونده‌های نیابتی موضوع دیگر مورد تاکید خداییان در این همایش بود. وی تاکید کرد: در اسرع وقت همه پرونده‌ها بازبینی شود و پروندههای نیابتی که قابل اجرا است، اجرا گردد و در صورت عدم اجرا به منظور تعیین تکلیف به استان و شهرستان مربوطه بازگردانده شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اجرای تبصره ماده ۱۳۱ قانون ثبت اسناد را در دستور کار قرار دهید، خطاب به مدیران ادارات ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: در سریع‌ترین زمان ممکن پرونده را به اجرا بگذارید و اگر بانک‌ها پیگیر اجرا نیستند تذکر دهید و در صورت عدم اقدام، مراتب را به بازرسی استان و سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام نمایید.

معاون رییس قوه قضاییه همچنین با تاکید بر اینکه پرونده‌ها باید الکترونیکی باشند، به اجرای ماده ۱۹ و ۲۰ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی و آیین نامه اجرایی آن گریزی زد و تاکید کرد: اگر دستگاهی به استعلام‌ها پاسخ نمی‌دهد، طرح دعوی صورت گیرد؛ چراکه دستور واحد ثبتی لازم الاجرا است.

در پایان مراسم از عملکرد مدیران کل ثبت اسناد و املاک سه استان آذربایجان شرقی، البرز و زنجان و روسای ادارات ثبت اسناد و املاک بوشهر، کاشان، آق قلا، بادرود، اهر، شهرکرد، مراغه، تبریز و خورموج در حوزه اجرای مفاد اسناد رسمی تقدیر شد.


منبع : سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور