• کدخبر 50119
  • 1399/07/26-18:57
  

تشکیل مجمع خیرین سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه

تشکیل مجمع خیرین سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه

نشست هم اندیشی تعامل و همکاری در عرصه‌های خدمت رسانی حقوقی به مردم با حضور مسئولان سازمان بسیج حقوق دانان استان و رؤسا و اعضای هئیت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری، کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی استان کرمانشاه ، مرکز وکلای قوقضائیه و کانون سردفتران ازدواج استان کرمانشاه برگزار شد. 


بهرامی پور رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه در سخنانی با اشاره به مشکلات حقوقی و قضایی مردم اظهار داشت، بسیاری از افراد معسر بعضا" به علت نداشتن استطاعت مالی از پیگیری امور حقوقی خویش عاجز هستند و لذا خیرین حقوق دان می‌توانند در این عرصه خدمتگزاری به افراد نیازمند نقش آفرینی نمایند.


وی با بیان اینکه بزرگترین مبارزه با آمریکا به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خدمت به مردم است افزود: یکی از رسالت‌های دلسوزان مردم و انقلاب در نهاد‌های مختلف خدمت جهادی و گره گشایی از مشکلات مردم و امید آفرینی در جامعه است که ما در سازمان بسیج حقوق دانان این تکلیف را در عرصه خدمات حقوقی و قضایی به مردم با همراهی و همکاری مراکز حقوقی مرتبط به جد دنبال می کنیم.

بهرامی پور افزود: یکی از رسالت‌های سازمان بسیج حقوق دانان در عرصه جهاد حقوقی و عدالت گستری، ارائه خدمات تخصصی حقوقی رایگان به افراد معسر با همراهی خیرین حقوق دان است که از امروز مجمع خیرین حقوق دان سازمان بسیج حقوق دانان فعالیت خود را آغاز و با مشارکت حقوق دانان بسیجی و مسئولین محترم مراکز حقوقی حاضر در این نشست، خدمات حقوقی و قضایی رایگان به افراد نیازمند از قبیل مشاوره حقوقی تخصصی، وکالت، ثبت ازدواج، ثبت اسناد رسمی، امور کارشناسی، داوری، میانجیگری و پیگیری امور حقوقی افراد با ارزش مالی دو و نیم میلیارد تومان ارائه خواهد شد.

در این نشست ۴ تفاهم نامه همکاری جداگانه بین سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه با کانون کارشناسان رسمی دادگستری، کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی، مرکز وکلای قوه قضائیه و کانون سردفتران ازدواج و طلاق به امضاء رسید که موجب آن مراکز حقوقی یاشده با سازمان بسیج حقوق دانان استان در زمینه‌های حقوقی، فرهنگی، اجتماعی، طرح آموزش همگانی حقوق، فعالیت مجمع خیرین حقوق دان همکاری خواهند کرد.
حامد سلیمی رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری، جناب آقای سید مجید حبیبی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی، جناب آقای پیمان صیادان رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه و جناب آقای سلیمان نظری نایب رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق استان در سخنانی با تقدیر از عملکرد فعالیت‌های سازمان بسیج حقوق دانان اظهار داشتند خدمت به مردم از ضروریات انکار ناپذیر است و چه مطلوب که این خدمات در نهاد مقدس بسیج صورت گیرد و در عرصه‌های تخصصی مورد نیاز با سازمان بسیج حقوق دانان همکاری موثر داشته و داریم.

سلیمی رئیس کانون کارشناسان استان کرمانشاه در طی سخنانی اظهار داشت: کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمانشاه با تعداد ۷۵۴ نفر عضو در ۵۰ رشته کارشناسی در حال خدمت رسانی و ارائه خدمات کارشناسی به عموم همشهریان عزیز می‌باشد. وی افزود:کانون کارشناسان با عقد تفاهم‌نامه با سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه جهت اقشار موثر که فاقد اطلاعات کارشناسی می‌باشند همکاری نموده و با انجام مشاوره رایگان کارشناسی و انجام کارشناسی معاضدتی به وظیفه خود عمل خواهد نمود.

در ادامه فردین امیری نایب رئیس کانون کارشناسان دادگستری استان کرمانشاه نیز گفت:با توجه به وضعیت جامعه از نظر اقتصادی و مشکلات حقوقی مردم و عدم اطلاعات کافی در خصوص مباحث حقوقی و احساس نیاز در این بخش و لمس این نیاز از سوی سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه و با توجه به ماهیت این سازمان، همت بر آن شد که در خصوص انجام امور حقوقی مردم به صورت رایگان اقدام شود که خود نقش آفرینی جهادی در جامعه است و کانون کارشناسان و همکاران آماده ارائه خدمات به مردم و افراد معسر با معرفی سازمان بسیج حقوق دانان هستند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدی هم در طی سخنانی اظهار داشت که دفاتر ازدواج و طلاق با توجه به اینکه یک مکان شرعی و حقوقی می‌باشند و از زمان‌های قدیم و قبل از تشکیل سازمان به عنوان یک مکتب اسلامی همیشه مورد نظر مردم بوده است. وی در خاتمه افزود که خداوند را شاکریم که همان روش و سیره از زمان‌های قدیم تا کنون ادامه دارد و هم اکنون دفاتر ازدواج و طلاق بدون هیچ گونه چشم داشتی مشاوره رایگان انجام داده و در حل مشکلات خانواده قدم برداشته و انجام وظیفه می‌کند.

در ادامه جلسه پیمان صیادان رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه با تشکر از سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه نسبت به برپایی این جلسات اظهار داشت: مرکز وکلای قوه قضاییه استان کرمانشاه با داشتن ۷۰۰ وکیل در ۱۵ حوزه قضایی استان فعال است که این وکلا در امور وکالت معاضدتی، تسخیری و ... خدمات ارزنده‌ای در حال انجام و اجرا دارند و ما در گذشته تفاهم نامه‌های موثری داشتیم و به صورت رایگان طرح‌هایی برای ادارات و سازمان‌های مختلف داشته ایم. وی خاطر همچنین نشان کرد که مجاهدات وکلا همچنان ادامه دارد و در این راه مفتخریم که با سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه همکاری می کنیم.

 حبیبی رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی استان کرمانشاه هم طی اظهاراتی گفت: ما مفتخریم که از طرف سازمان بسیج حقوقدانان در این باره خدمت رسانی کنیم، مشاوره‌های ثبتی انجام بدهیم و افتخار میکنیم اگر کاری از طرف سازمان بسیج حقوقدانان به سمت ما ارجاع شود به صورت رایگان انجام دهیم.
منبع : خبرگزاری صدا و سیما